Соціально – психологічна служба – це  спільна діяльність практичного психолога та соціального педагога

"Якщо людина не знає,
до якого порту вона пливе,
жоден вітер не буде їй попутним"

Сенека

Освіта -  вища

Посада - практичний психолог

Мартиняк Оксана

Освіта - вища

Посада - соціальний педагог

Мета соціально-психологічної служби:

• Сприяння розумінню дітьми через просвітницьку роботу переваг здорового способу життя, формування принципів здорового способу життя.
  • Стимулювання молоді до самостійного і усвідомленого вибору життєвої позиції, визначення шляхів позитивної соціалізації.
  • Виховання та розвиток творчої особистості, гідного громадянина України.

Завдання соціально-психологічна служби школи:

• Здійснення психологічного супроводу розвитку дитини.
  • Вивчення процесу адаптації першокласників та пятикласників до шкільного життя. Профілактика дезадаптації.
  • Психологічний супровід розвитку підлітків ( діагностика особистісних рис та якостей, особистостей характеру, стимулювання саморозвитку та самовиховання, консультування з особистісних проблем, тематичні бесіди, тренінги, психологічна допомога в кризових ситуаціях).
  • Допомога в професійному самовизначенні старшокласників.
  • Виявлення "групи ризику" (діти, що мають труднощі в навчанні, поведінці, емоційні розлади).Рекомендації батькам, вчителям, учням.
  • Розробка програм педагогічної та психологічної корекції неадекватної поведінки.
  • Профілактика правопорушень.
  • Орієнтація учнів на здоровий спосіб життя.
  • Попередження суїцидальної поведінки.
  • Пошук шляхів оптимізації навчально-виховного процесу.
  • Врегулювання конфліктних ситуацій.
  • Робота з обдарованими дітьми.
  • Робота з дітьми різних категорій (сиротами, напівсиротами, з дітьми малозабезпечених та багатодітних сімей).

Посилання:

Соціально-правовий захист дітей

Види державної соціальної допомоги дітям

ГКУ Опіка та піклування

Законодавча база України по захисту прав дітей

Соціально-правовий захист дітей під опікою

Правові обов'язки батьків

ЗУ Про попередження насильства в сім‘ї