ПРАВИЛА

внутрішнього розпорядку для учнів

1. Загальні положення

1.1 Відповідно до Конвенції ООН про права дитини, Конституції України,   Законів України «Про охорону дитинства», «Про освіту», «Про загальну середню освіту», учні мають право на освіту, охорону здоров’я, відпочинок, повагу до своєї гідності та захист від усіх форм насильства.

1.2. В школі учнівська дисципліна ґрунтується на свідомому виконанні своїх       обов’язків та Правил внутрішнього розпорядку. До порушників дисципліни застосовуються профілактично-виховні заходи класних керівників, соціально-психологічної служби та ради профілактики.

1.3. Метою цих Правил є визначення обов’язків учнів, передбачених нормами, які встановлюють внутрішній розпорядок в школі.

1.4 Учні 7 – 11 класів чергують по школі відповідно до графіка, затвердженого    директором школи і погодженого учнівською радою.

1.5 Учні підготовчого – 4-х класів  отримують гаряче харчування в їдальні згідно графіка.

1.6.   Після уроків для потреб учнів у школі діють гуртки, факультативи, спортивні секції згідно графіка, затвердженого директором школи.

1.7   Тематичні вечори, дискотеки, інші вечірні заходи в школі проводяться не пізніше: в зимовий час – 18.00 год., в осінньо-весняний час – 20.00 год.

1.8.   Дані правила внутрішнього розпорядку є обов’язковими для виконання всіма учнями школи.

1.9.  Усі питання, пов’язані із застосуванням правил внутрішнього розпорядку розв’язує директор школи в межах наданих йому повноважень, а у випадках передбачених чинним законодавством і правилами внутрішнього розпорядку, спільно  або за погодженням учнівської ради.

2. Основні правила учнів

1.   Учні приходять до школи за 15-20 хвилин до початку занять у чистому й охайному одязі, залишають в кабінеті (закріпленому за класом) верхній одяг.

2.   У кабінеті ( в якому за розкладом урок) займають свої робочі місця та готують всі необхідні навчальні приладдя (зошит, щоденник, підручник тощо) до уроку.

3.   Учні зобов’язані мати на кожному уроці все необхідне шкільне приладдя  (зошити, щоденники, підручники, тощо). Усі підручники мають бути обгорнені;  користуватися ними потрібно охайно для подальшої передачі учням у наступному  навчальному році.

4.   Для занять на уроці фізичної культури учням необхідно обов’язково мати  спортивний одяг  та спортивне взуття.

На уроці трудового навчання – відповідний робочий одяг (халат, косинку, фартух тощо).

5.   Якщо учень бажає спитати про щось учителя або відповісти на його запитання, він повинен підняти руку та чекати, коли йому дозволять висловитися.

Якщо в клас під час уроку входить учитель або хтось із дорослих гостей школи, учні  вітають його та прощаються з ним, встаючи зі своїх робочих місць.

6.  Дзвоник на урок  -  для учнів: після нього жоден учень не виходить з класу без дозволу вчителя. Після дзвінка на урок учні не ходять по класу, а знаходяться кожен на своєму робочому місці. Дзвінок по закінченні уроку – для вчителя: лише після того, як учитель оголосить про закінчення уроку, учні можуть встати з місць і вийти з класу.

7.   Учні мають з повагою ставитись до вчителя – не перебивати під час розмови, називати його лише по імені та по батькові, виконувати вимоги вчителя, директора після першого прохання (надати щоденник, прибрати в класі – виконати інше завдання.