Бойчак (камізелька жіноча) - святковий жіночий одяг без рукавів, що одягався поверх сорочки. Виготовлена з темного сукна , вишита геометричним орнаментом, переважає жовтий колір. Носіння камізольки характерне для мешканців Галичини.

 

Камізолька жіноча – святковий жіночий одяг без рукавів, що одягався поверх сорочки. Виготовлена з білого полотна , вишита рослинним орнаментом, переважає червоний колір. Носіння камізольки характерне для мешканців Лемківщини.

Елементи  українського народного строю

 Кепта́р (зменшене — кепта́рик) — у гуцулів — старовинний верхній хутряний одяг без рукавів, оздоб­лений різнобарвними нитками; поширений   серед усього українського населення Карпат. 

Ой багата Гуцулія красними піснями, вишитими кептарями та ще й дівчатами (коломийка).

Веретено-  ручне знаряддя праці, що становить собою тонку паличку з видовженими загостреними кінцями  і потовщенням посередині. У музеї є сім веретен, значна частина яких у хорошому стані. 
Серпи -  сільськогосподарське знаряддя для зрізання злаків, трави, що має вигляд вигнутого дугою дрібно зазубреного ножа із короткою ручкою. Серпи, які  знаходяться в музеї, дуже старі, тому що метал, з якого вони зроблені, стертий і має ознаки корозії.
        

Ступка  предмет побуту, призначений для виготовлення масла.  Дерев ‘яна посудина у формі діжки, скріплена залізними обручами.

Прядка  домашній верстат, призначений для ручного прядіння, який приводиться в рух ніжним приводом. Матеріал – дерево. Експонат збережений у задовільному стані.